Dlaczego warto wymienić typowe odświeżacze powietrza na dyfuzory olejków eterycznych

Nikt nie chce przykrego zapachu w domu ani w biurze. Nic dziwnego, że odświeżacze powietrza i wtyczki ścienne stały się tak popularne. Bardzo łatwo jest po  rozpylić zapach po całym pomieszczeniu lub po prostu podłączyć wtyczkę do gniazdka i zapomnieć o tym. Należy jednak pamiętać by zapoznać się co one zawierają, gdyż może się okazać, że uwalniasz szkodliwe toksyny w swoim najbliższym otoczeniu. 

Typowe odświeżaczacze powietrza, które znasz mogą zawierać co najmniej jedną z tych niezwykle szkodliwych substancji chemicznych wymienianych w składnikach jako „perfumy” lub „zapach”:

  • Ftalany – są to środki dyspergujące powiązane z wadami wrodzonymi, zaburzeniami rozwojowymi i problemami reprodukcyjnymi
  • Pochodne benzenu, aldehydy, toluen i wiele innych substancji, które przyczyniają się do chorób ośrodkowego układu nerwowego

Wdychając obecne w odświeżaczach powietrza sztuczne substancje zapachowe, flatany, formaldehyd, dichlorobenzen, a także inne, często niewyszczególnione w składzie produktu związki, szkodzimy swojemu zdrowiu i zdrowiu naszych dzieci. Trzeba o tym pamiętać nie tylko w przypadku chęci zakupu odświeżacza w aerozolu, ale także świec zapachowych, odświeżaczy elektrycznych, a nawet w czasie stosowania dezodorantów. Niezdrowe są też odświeżacze w żelu i patyczki zapachowe, które stwarzają dodatkowe zagrożenie, jeżeli ustawimy je w zasięgu rąk naszych dzieci, bo kolorowe kuleczki lub pięknie pachnące patyczki skupiają uwagę najmłodszych.

Alternatywą dla typowych odświeżaczy powietrza są wysokiej jakości dyfuzory olejków eterycznych, które zapewnią Ci wspaniały zapach oraz korzyści aromaterapeutyczne.

1. Na 100% nie rozpylają szkodliwych toksyn – jak wspomniano powyżej, wtyczki i aerozole kupowane w sklepie mogą zawierać szkodliwe składniki, którymi oddycha Twoja rodzina. Używając 100 Naturalnych Olejków czerpiesz z  natury w bezpieczny sposób.

2. Zapach z dyfuzora do aromaterapii zrobi więcej niż tylko maskowanie zapachu. W rzeczywistości pomogą usunąć nieprzyjemny zapach z domu. Korzystając z dyfuzora, należy zacząć od konkretnych olejków eterycznych, takich jak olejek pomarańczowy lub z drzewa herbacianego. Następnie możesz rozprowadzić inny zapach tylko dla aromatu.

3. Pomogają zwiększysz pewność siebie! Aromaterapia, przynosi korzyści zdrowotne, takie jak: uspokojenie niepokoju, wzmocnienie układu odpornościowego, lepszy sen, lepsza skóra i jasność umysłu. Gdy jesteśmy wyspani, zrelaksowani i dobrze wyglądamy nasz poziom pewności siebie wzrasta.

4. Oszczędzają pieniądze – na dłuższą metę dyfuzory olejków eterycznych są bardziej opłacalne i przynoszą wiecej możliwości. Ponieważ używają tylko kilku kropli olejków na raz, wytrzymają długo a mieszając olejki otrzymujesz dużo możliwości, kupując mniej zapachów

5. Odstraszają owady i inne szkodniki – Czy możesz uwierzyć, że mogą one również odstraszać robaki i owady? Dyfuzor olejków może być bezpiecznym, naturalnym sposobem na pozbycie się ich.

6. Ze względu na swój stylowy wygląd ulrtadźwiękowe dyfuzory są eleganckim dopełnieniem wnętrz i stanowią stylowy dekor dla Twojego domu

POBIERZ ZA DARMO

Wyślij na adres:

Potwierdzam, iż przeczytałem i zgadzam się z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję Politykę Prywatności