Opublikowano Dodaj komentarz

Gdzie kupić olejki eteryczne?

Gdzie kupić olejki eteryczne? Pytanie jest proste, aczkolwiek aby mieć pewność że kupisz produkt o właściwej jakość należy się trochę rozejrzeć. Apteki i punkty apteczne to tylko dwa podstawowe elementy dystrybucji i systemu sprzedaży tych produktów.

Olejki eteryczne oferowane są także przez:

 • sklepy ze zdrową żywnością, z produktami spożywczymi eko i bio – może się zdarzyć, że tam uda się kupić olejek wyjątkowy: z certyfikatem potwierdzającym jego pochodzenie z ekologicznych czy zrównoważonych upraw;
 • punkty handlowe z asortymentem lub usługami wspomagającymi zachowanie i przywracanie zdrowia i urody: zielarskie, medyczne, drogerie, salony kosmetyczne i SPA, gabinety rehabilitacji;
 • producentów i dystrybutorów sprzętu i akcesoriów medycznych, u których olejki można nabyć w ramach atrakcyjnej oferty wiązanej, np. dyfuzor zapachowy elektryczny w zestawie z wybranym olejkiem.

Nie tylko ważne jest by znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie kupić olejki eteryczne, ale jak je kupować. Zakup olejków eterycznych – 5 dobrych rad

 • Kupuj olejki tylko u sprawdzonych, budzących zaufanie sprzedawców. Jeśli zależy Ci na tym, aby aromaterapia rzeczywiście korzystnie wpływała na zdrowie, omijaj szerokim łukiem rozmaite super oferty po okazyjnych cenach. Możesz bowiem nabyć produkt podrabiany, który z prawdziwym olejkiem eterycznym nie tylko nie ma nic wspólnego, a może być szkodliwy.
 • Olejek musi znajdować się w ciemnych szklanych buteleczkach ze specjalnym dozownikiem odpornym na inwazyjne dziłanie ekstraktów z roślin. Takie opakowanie chroni olejki przed szkodliwym dla nich działaniem światła słonecznego i utlenianiem.
 • Czyste olejki eteryczne mają świeży roślinny zapach, w przeciwieństwie do syntetycznych, które wręcz rażą ostrym zapacham
 • Prawdziwe olejki są wytwarzane w procesie destylacji. Do otrzymania 2-3 kg gotowego produktu trzeba wykorzystać ponad 100 kg roślin (wartości różnią sie w zależności od typu olejku etrycznego). Podobnie jak z innymi produktami, co jest naturalne musi kosztować ciut więcej.
 • Planując aromaterapię, dobierz olejek właściwy nie tylko do obszaru zdrowia, w którym chcesz uzyskać poprawę, ale również pod kątem sposobu wykorzystania konkretnego produktu i jego właściwości. Wiele olejków ma wprawdzie szerokie zastosowanie, bo można je rozpylać stosując dyfuzor zapachowy elektryczny, tworzyć domowe kosmetyki lub podczas masażu.

Olejek uniwersalny – który to?

Nie ma olejku uniwersalnego, który pomógłby w rozwiązaniu większości problemów zdrowotnych. Wszystkie natomiast olejki eteryczne mają silne właściwości antyseptyczne – dlatego znakomicie nadają się do odkażania powietrza w pomieszczeniach. 3 olejki, które warto mieć zawsze pod ręką to:

 • olejek lawendowy – właściwości: uspokaja, tonizuje, relaksuje, dezynfekuje;
 • olejek miętowy – właściwości: likwiduje wzdęcia, odświeża i daje uczucie chłodu;
 • olejek pomarańczowy – właściwości: dezynfekuje, likwiduje wolne rodniki, odpręża.

Przy stosowaniu zewnętrznym, ich dobroczynną moc można szybko uwolnić poprzez rozpylenie w powietrzu. Sprawdzi się tu miska z gorącą wodą lub, o wiele bardziej praktyczny, dyfuzor zapachowy – elektryczny, nawilżacz ultradźwiękowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *