Jak wybrać nawilżacz powietrza? Dyfuzor ultrasoniczny jako świetna alternatywa

Jak wybrać nawilżacz powietrza? Czy dyfuzor ultrasoniczny to rzeczywiście świetna alternatywa i dlaczego w ogóle go stosować? Suche powietrze w mieszkaniu może powodować kaszel, trudności w oddychaniu, a nawet nasilać objawy alergii. Dowiedz się, jak temu zaradzić i dłużej cieszyć się zdrowiem.

Suche powietrze a ciało człowieka

Czasami zapominamy jak ważna jest jakość i wilgotność powietrza, którym oddychamy. Ludzki organizm pobiera wodę z błon śluzowych i skóry. Ich wysuszenie może prowadzić do uszkodzeń, a w konsekwencji – do infekcji lub zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Zbyt niski poziom nawilżenia może być także przyczyną kaszlu, suchości w gardle i trudności w oddychaniu. Z tych powodów suche powietrze jest szczególnie groźne dla dzieci, osób starszych oraz cierpiących na astmę oraz alergie.

Kilka funkcji w jednym

Osoby, które zastanawiają się, jak wybrać nawilżacz powietrza, często sięgają po urządzenia, spełniające tylko tę jedną funkcję. Lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak dyfuzor ultrasoniczny.

  • Dzięki uwalnianym nanocząsteczkom oferuje on znacznie lepsze efekty, niż tradycyjny nawilżacz, a oprócz tego może pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. Wystarczy dodać kilka kropli olejku eterycznego.
  • Dyfuzory do aromaterapii w przeciwieństwie do zwykłych nawilżaczy sa wykonane z materiału odpornego na działanie prawdziwych olejków eterycznych, które ze względu na swoją moc mogą rozpuścić zwykły plastik.
  • Warto również kierować się dodatkowymi korzyściami jak niewiekie zużycie energii elektrycznej, nastrojowe podświetlenie, możliwość wyboru natężenia emisji pary czy piękny wygląd współgrajacy z otoczeniem.
  • Kieruj się łatwością obsługi i czyszczenia

Na rynku znajduje się wiele urządzeń tego typu, różniących się jakością i co oczywiste ceną. Przeglądając różne oferty w Internecie, napotkać można nawilżacze i dyfuzory “no name” oraz takie za którymi stoi uznana marka. Te o niskiej jakości mogą wręcz szkodzić poprzez emisję toksycznych cząstek wraz z parą czy po pewnym czasie zaczynają przeciekać.

Dla zdrowia i dobrego nastroju

Nawilżone powietrze i możliwości, jakie niesie aromaterapia, to gwarancja lepszego samopoczucia. Jeśli chcesz poczuć więcej energii, poprawić nastrój sobie i domownikom, wybierz olejek z owoców cytrusowych, które nastrajają pozytywnie. Cierpisz na bezsenność? Sięgnij po olejek lawendowy. Właściwości każdego z zapachów są różne i można dobrać je odpowiednio do potrzeb. Dyfuzor ultrasoniczny wspiera dobroczynne dziłania aromaterapii, dzieki czemu pomoże wzmocnić koncentrację oraz pamięć, pobudzić system nerwowy, a nawet zadziałać przeciwwzdęciowo. Wystarczy dodać do niego kilka kropli olejku miętowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję Politykę Prywatności