Chcesz lepiej dbać o Twoją skórę twarzy, dodaj to do Twojej rutyny.

Twoja pielęgnacja może różnić się w zależności od typu skóry, i tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. W oparciu o Twoje potrzeby musisz wybrać produkty, które nadają się idealnie dla Twojej cery oraz wieku. Jeżeli jednak chodzi o podstawową, codzienną pielęgnacje, jest ona mniej więcej taka sama dla wszystkich. 

Jak wiesz, podstawowa rutyna dla pięknej skóry powinna składać się z trzech elementów:

  • Oczyszczenie twarzy
  • Nałożenie serum
  • Nawilżenie skóry odpowiednim kremem, najlepiej z filtrem. 

Niezależnie od tego, czy pielęgnujesz skórę rano czy wieczorem, zawsze zaczynaj pielęgnację od tych produktów, które mają najbardziej wodnistą konsystencję. Następnie sięgnij po gęstsze produkty i kończ na oleistych. Oleje sprawiają, że nawilżające produkty, takie jak kremy, nie przenikają w głąb skóry. Ponadto, dbaj o swoje zdrowie porzez relaks, prawidłową dietę, nawadnianie i sen. Dowiedz się dlaczego zdrowe przyzwyczajania są tak ważne.

Dodatkowa pielęgnacja 

Jeżeli będziesz regularnie stosować nawet podstawową pielęgnację, szybko zauważysz, że stan Twojej skóry się poprawił, i że wyglądasz i czujesz się lepiej. Jeżeli masz ochotę dodać coś ekstra, możesz zastosować specjalne preparaty złuszczające dwa, trzy razy w tygodniu. Unikaj tych produktów jeżeli masz bardzo wrażliwą skórę. Dodatkowe zabiegi, które sprawią, że Twoja skóra będzie promienna to: 

  • Maska. Aplikowanie maski raz w tygodniu, to wspaniały sposób na to, aby głęboko odżywić skórę twarzy. Jeżeli masz problemy ze suchą skórą, użyj maski, która daje dodatkowe nawilżenie (maska z AHA). Jeśli Twoja cera ma skłonności do przetłuszczania się, dobrym rozwiązaniem będzie maska węglowa.
  • Masaż twarzy. Masaże są świetnym sposobem na zrelaksowanie ciała. Coraz popularniejsze stają się także masaże twarzy. Możesz udać się na taki zabieg do kosmetyczki lub SPA, ale także zrobić go w domu. Jedyne czego potrzebujesz to olej lub balsam. Wmasuj je w swoją twarz, aby odżywić cerę, a także pobudzić krążenie. Taka pielęgnacja to wspaniały moment na relaksację i moment tylko dla Ciebie.
  • Krem pod oczy. W ofercie niemal wszystkich marek kosmetycznych możesz znaleźć różne kremy pod oczy, zarówno na dzień, jak i na noc. Jeżeli budzisz się z podkrążonymi oczami, warto stosować taki preparat zaraz po przebudzeniu. Zwykły krem może być nieodpowiedni, ponieważ skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza. 
  • Redukcja kremów nawilżających. Jeżeli zauważysz, że na Twojej skórze pojawia się znacznie więcej wyprysków, zredukuj użycie kremów nawilżających. Przez jakiś czas używaj tylko delikatnych płynów myjących lub toników i regularnie złuszczaj skórę. Możesz także zaaplikować maskę węglową dwa razy w tygodniu. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję Politykę Prywatności