Zaskakująco proste sposoby na pielęgnację skóry

Dbanie o skórę wymaga czasu i zaangażowania, ale przynosi niesamowite efekty.Taki proces może stać się Twoim zdrowym nawykiem, który urozmaica dzień i daje Ci czas tylko dla siebie. Możesz spróbować z poranną lub wieczorną rutyną, jednak najlepsze rezultaty uzyskasz dbajac o swoja skórę dogłębnie, a więc co najmniej dwa razy dziennie. 

Z niezliczoną ilością produktów do pielęgnacji, stworzenie rytuału pielęgnacji skóry może wydawać się skomplikowane. Jednak kiedy znajdziesz kosmetyki idealne dla siebie i zaczniesz stosować je regularnie, szybko zauważysz niesamowite efekty. Jak każdy zdrowy nawyk, pielęgnacja skóry wpływa pozytywnie zarówno na Twoje zdrowie fizyczne, jak i na samopoczucie. 

Pielęgnacja skóry a wiek 

Skóra zmienia się ciągu ludzkiego życia, ponieważ zmieniają się też nasze hormony, a także styl życia. Właśnie dlatego jej pielęgnacja powinna być dostosowana do Twojego wieku.

Zanim podejmiesz decyzję po jakie kosmetyki sięgnąć, zwróć uwagę na to, jaka jest Twoja cera oraz jakie są Twoje nawyki. Uogólniając, dla młodszej skóry sięgnij po kosmetyki z lekką teksturą. Kremy i serum, które są zbyt tłuste lub ciężkie mogą zatykać pory i powodować wypryski. 

Jeżeli masz 40 lub więcej lat, prawdopodobnie Twoje hormony zwalniają. U kobiet zauważalny jest drastyczny spadek poziomu estrogenu. Właśnie przez to Twoja skóra może wydawać się wysuszona. W tym momencie najważniejsze jest nawilżenie. Sięgnij po cięższe kremy, które sprawiają, że Twoja cera jest bardziej odżywiona. Dobrym rozwiązaniem będą też dodatkowe zabiegi, które nawilżą skórę, na przykład kwas hialuronowy w kremie lub ampułkach. 

Z wiekiem zmniejsza się też możliwość złuszczania skóry. Właśnie dlatego powinno stosować się dodatkowe zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się starego naskórka. Odnowiona cera wygląda młodo i jest promienna. Ponadto, dzięki złuszczeniu, Twoja skóra może w łatwiejszy sposób przyjąć składniki odżywcze zawarte w kremach. Właśnie dlatego to od tego zabiegu należy rozpoczynać rytuał pielęgnacyjny. 

Podstawowa pielęgnacja 

Twoja pielęgnacja może różnić się w zależności od typu skóry, i tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. W oparciu o Twoje potrzeby musisz wybrać produkty, które nadają się idealnie dla Twojej cery oraz wieku. Jeżeli jednak chodzi o podstawową, codzienną pielęgnacje, jest ona mniej więcej taka sama dla wszystkich. 

Twoja poranna rutyna:

  • oczyszczenie twarzy
  • nałóżenie serum, które pasuje do Twojego typu skóry
  • nawilżenie skóry odpowiednim kremem. 

Twoja wieczorna rutyna:

  • oczyszczenie twarzy. Jeżeli nosisz makijaż, pamiętaj, aby dokładnie go usunąć przed przystąpieniem do pielęgnacji.
  • złuszczenie skóry przy użyciu dedykowanego produktu. W łatwy sposób możesz też przygotować własny, natural scrub z fusów po kawie, kurkumy, oraz oleju kokosowego.
  • nałożenie serum
  • nałożenie olejeku lub kremu nawilżającego.

Niezależnie od tego, czy pielęgnujesz skórę rano czy wieczorem, zawsze zaczynaj pielęgnację od tych produktów, które mają najbardziej wodnistą konsystencję. Następnie sięgnij po gęstsze produkty i kończ na oleistych. Oleje sprawiają, że nawilżające produkty, takie jak kremy, nie przenikają w głąb skóry. 

Zadbaj o relaksację i prawidłową dietę 

Skóra podatna jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, zarówno te z zewnątrz, jak i te, które pochodzą z Twojego organizmu. Dbając o skórę nie zapomnij o właściwej diecie.Jeżeli Twoja dieta jest zbilansowana, bogata w warzywa i owoce oraz witaminy, Twoja cera będzie wyglądać lepiej, mieć mniej wyprysków i zachowywać swoje nawilżenie. 

Stres jest kolejnym czynnikiem, który może negatywnie wpłynąć na skórę. Osoby, które się denerwują często cierpią z powodu nadmiernego sebum, mogą mieć też więcej wyprysków, a także egzemę. Zadbaj o ogólną relaksację. Idealnym sposobem na redukcję stresu jest joga, medytacja i aromaterapia. Spróbuj znaleźć pół godziny dla siebie, aby praktykować uważność. Wypełnij pomieszczenie leczniczym zapachem, usiądź w ciszy i weź głęboki oddech.

Unikaj suchego powietrza i zadbaj o regenerujący sen

Podczas dobrego snu poprawia się ukrwienie skóry, kolagen odbudowuje się i naprawiają się uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV, redukując zmarszczki i przebarwienia. Dowiedz się o sposobach na renegerujący sen tutaj.

Suche powietrze w pomieszczeniach nie tylko wysusza skórę, ale także wysusza błony śluzowe, co prowadzi do suchych, spierzchniętych ust, suchości nosa (krwawienia z nosa) i suchości w gardle (chrypka, ból gardła). Jednym ze sposobów na uniknięcie negatywnego wpływu suchego powietrza na skórę są nawilżacze powietrza.

Buduj zdrowe przyzwyczajenia

Czynności wykonywane regularnie dają poczucie stabilności, zarówno emocjonalnej jak i fizycznej. Pozwalają też wyciszyć się i zwolnić, dając czas na skupienie się na tym, co ważne. Znajdując czas dla siebie, budujesz poczucie bezpieczeństwa i spokoju.  W końcu to jak czujesz się wewnątrz, jest widoczne na zewnątrz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję Politykę Prywatności